مقدمه:

راستشو بخوای هر موقع لپ‌تاپ روشن باشه، بی‌بروبرگرد فایرفاکس هم با یک عالمه تب باز دم دسته. این تاپیک رو اول برای خودم درست می‌کنم و بعد برای هر کسی که شاید روزی گذرش به این تاپیک بیافته. تو این صفحه فوت‌وفن‌های کار با مرورگر فایرفاکس و چم‌خم‌های این مرورگر رو می‌نویسم. هر ابزاری که دم‌دست باشه و روزمره ازش استفاده می‌کنیم ااما به معنای اون نیست که همه‌ی ابعاد و زوایا و طرز استفاده از اون ابزار رو هم بلدیم. اول مشکلی که در استفاده از فایرفاکس داشتم رو می‌نویسم و بعد روش حل اون مشکل در فایرفاکس رو توضیح می‌دم. اگر عمری باشه این تاپیک هر چند وقت یکبار آپدیت میشه.

فوت و فن‌های فایرفاکس:

مشکل: می‌خوام چند فایرفاکس با میحط‌های جداگانه داشته باشم با اکتنشن‌های جدا از هم و به قول خارجی‌ها instance های مختلفی از فایرفاکس می‌خوام. مثلا یک نمونه برای ترید می‌خوام، یک نمونه برای کارای روزمره می‌خوام، روی یک نمونه دیگه هم می‌خوام یک اکتنشن داشته باشم. راه‌حل چیه؟
راه‌حل: به هر محیط جداگانه فایرفاکس یک پروفایل گفته میشه .یک راه‌حل استفاده از یک دستور در خط فرمان می‌تونه باشه
firefox -no-remote -P &
با این دستور یک صفحه باز می‌شه که امکان ایجاد یک پروفایل جداگانه رو به ما می‌ده و مهم‌تر اینکه می‌تونیم از بین پروفایل‌های موجود انتخاب کنیم و فایرفاکس رو با اون پروفایل بالا بیاریم.

می‌تونم پروفایل جدید بسازم پروفایل‌های موجود رو تغییر نام بدم یا اونها رو حذف کنم. گزینه Use the selected profile without asking at stratup می‌تونه برای انتخاب یک پروفایل حین اجرای فایرفاکس مورد استفاده قرار بگیره. وقتی در این پنجره یک پروفایل رو انتخاب می‌کنیم و تیک این گزینه‌ زده شده باشه، برای دفعه‌های بعدی که فایرفاکس اجرا بشه از اون پروفایل به عنوان پیشفرض استفاده می‌شه. اگر تیک این گزینه رو برداریم،‌ هر دفعه که مرورگر رو اجرا می‌کنیم مجددا با این صفحه رو به رو می‌شیم و از ما می‌پرسه که فایرفاکس رو با کدوم پروفایل می‌خوای بالا بیاری؟

راه‌حل دوم: فایرفاکس رو باز می‌کنیم و به آدرس about:profiles می‌ریم.

همانطوری که می‌بینید در این صفحه امکان ایجاد پروفایل‌ جدید  و مدیریت پروفایل‌ها موجود وجود داره. در همین صفحه می‌تونیم فایرفاکس رو با یک پروفایل خاص بالا بیاریم یک پروفایل رو به عنوان پروفایل پیش‌فرض انتخاب کنیم و در این صفحه با Restart with Add-ons Disabled امکان اجرای فایرفاکس بدون بالا اومدن افزونه‌ها وجود داره.

مشکل: آیا امکان مشاهده‌ی یک سایت در نمای موبایل وجود داره؟
راه‌حل: امکان مشاهده‌ی نمای موبایل یک پیج با کلید‌های ترکیبی Ctrl+Shift+M وجود داره. می‌تونیم با زدن همین کلید ترکیبی از نمای موبایل خارج بشیم.

مشکل: چطوری می‌تونم نوار bookmark رو به بالای مرورگر اضافه کنم؟
راه‌حل: از طریق کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+B امکان اضافه کردن نوار bookmarkها به مرورگر وجود داره برای مخفی کردن نوار bookmark از همین کلید ترکیبی استفاده می‌شه.البته امکان اضافه کردن و مخفی کردن نوار bookmak از طریق منو هم وجود دارهView->Toolbars->Bookmarks Toolbar»

مشکل: آیا راهی برای مشاهده سورس کد یک صفحه وب وجود داره؟
راه‌حل: برای مشاهده سورس کد یک صفحه وب می‌تونید از کلید‌ ترکیبی Ctrl+U استفاده کنید. البته می‌تونید روی صفحه‌ای که می‌خواهید سورسش رو ببینید کلیک راست کنید و از منو ظاهر شده View Page Source رو انتخاب کنید.

مشکل: من به دیدن varzesh3 اعتیاد دارم آیا راهی هست که این سایت یا سایت‌های دیگه‌رو کلا مسدود کنم؟
راه‌حل: امکان استفاده از افزونه برای مسدود کردن وبسایت‌ها وجود داره ولی یک راه دیگه استفاده از تنظیماتی هست که این‌کار رو برای ما انجام میده. در ترمینال فایل /etc/hosts رو باز کنید و سایتی که می‌خواهید مسدود بشه رو به صورت زیر وارد کنید:
127.0.0.1 www.varzesh3.com
برای مشاهده تاثیر این تنظیمات، یک بار مرورگر را ریستارت کنید.

تست کارایی برنامه‌های تحت وب با Siege - قسمت دوم

تست کارایی برنامه‌های تحت وب با Siege - قسمت اول

چند نکته برای برنامه نویسان

برنامه‌هایی برای تمرین برنامه نویسی

مراحل قبل از ضبط-از تغییر سیستم عامل تا نصب چند برنامه دیگه

فوت و فن‌‌های مرورگر فایرفاکس

رو ,یک ,فایرفاکس ,پروفایل ,استفاده ,امکان ,یک پروفایل ,استفاده از ,وجود داره ,رو به ,فایرفاکس رو ,وجود داره؟ راه‌حل

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دانلود مقاله ، تحقیق fskarate vistarayanehp اخبار تکنولوژي negintpkavir آوا دانلود, بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد niiksalehi کنکوری nilofaranehit mechanical engineering