اگر میخواید آدم موفقی یا اقلا آدم مفیدی» باشید چند تا نکته هست که دوست داشتم باشما به اشتراک بزارم.
۱ - به بهترین و بهینه ترین روش اطلاعاتتون رو افزایش بدید:
الف)کتاب های صوتی همواره گزینه ی مناسبی هستن برای اینکه اطلاعاتتون رو افزایش بدید.می تونید هم ورزش کنید و هم کتاب صوتی گوش بدید یعنی در یک زمان دو کار رو انجام بدید.کتاب های صوتی به وفور در اینترنت یافت میشه میتونید به کتابخونه صوتی audiolib.ir مراجعه کنید و یا سایت های دیگه در این زمینه.البته audible.com آمازون هم گزینه ی خوبیه ولی پولیه.کتاب صوتی شازده کوچولو اثر ماندگار آنتوانت دو سنتوگزوپری رو برای شروع توصیه می کنم».
ب)برای دریافت همه ی اخبار و مطالب مورد علاقتون به جای باز کردن چندین تب در مرورگر و تلف شدن زمانتون سعی کنید از کلاینت های RSS استفاده کنید.شما می تونید سایت رو به کلاینت RSS معرفی کنید و مطالب جدید رو در کلاینت خودتون داشته باشید بدون اینکه بخواید زمان زیادی رو برای باز کردن تب های زیادی تو مرورگر صرف کنید.
کلاینت RSS پیشنهادی من برای دسکتاپ QuiteRSS هستش که قابلیت استفاده ی آفلاین رو هم فراهم میکنه و برای کلاینت موبایل هم Feedly رو پیشنهاد می کنم.البته کلاینت های زیادی برای پلتفرم های متفاوت وجود داره و با هر کدوم که راحت بودید می تونید کار کنید.برای OS x می تونید از readkitapp.com استفاده کنید.»
ج) اوووه عجب مطلب خفنی ولی حیف وقت ندارم بخونم !
خب کار رو به pocket بسپارید.طرز کار پاکت ایطوریه که اگر مطلبی رو دوست داشتید ولی وقت نداشتید که اون رو بخونید می تونید مطلب رو به پاکت بدید تا براتون نگه داره و هرموقع وقت کردید مطلبتون  رو بخونید.ایطور هم مطالب مورد علاقتون رو دارید وهم یه کتابخونه ی خوب خواهید داشت.پلاگین پاکت به صورت پیش فرض بر روی فایرفاکس اوبونتوی من نصبهبقیه سیستم ها رو نمی دونم» اما می تونید پاکت رو از getpocket.com دریافت کنید و برروی گوشی همراه و دسکتاپ نصب و سینک کنید.من که خیلی دوسش دارم حقیقتا»

۲ - هرگز به حافظتون اطمینان نکنیدالبته استثنا هم داریم که اون استثنا من نیستم!»
چیزی رو که من یاد گرفتم اینه که بزرگترین اشتباه یه برنامه نویس یا هر انسانی» اینه که به حافظش اطمینان کنه! هر روز اطرافمون حوادث زیادی اتفاق میفته و حافظه ما ناچاره که همه رو ثبت کنه حالا از کجا معلوم کار مهمی رو که تو ذهنمون ثبت کردیم تا تو یه زمان خاص انجام بدیم به یاد بیاریم؟اگر می تونید از دفترچه جیبی استفاده کنید که خیلی خب ولی اگر مث من یه کم تمبل تشریف دارید evernote.com کارا رو راحت کرده.

۳ - تمرکز کنید
یه استادی می گفت:"راز موفقیت تمرکز کردن است".یادم میاد خیلی وقت پیش برا یه جایی یه مطلب نوشتم با این عنوان از این شاخه به اون شاخه نپرید» .مخاطب مطلب هم برنامه نویسانی بود که یه روز C می خونن یه روز دیگه PHP روز دیگه ASP  و
این خیلی بده.اقیانوسی به عمق یه میل!
وباز هم به یاد یکی از کنفرانس های تدTED» افتادم.یه هندی به اسم ماشالکار» که نمی دونم کی بود یا چکار کرده بود راز سوزانده شده اجسام توسط ذره بین رو جمع کردن شعاع های نوری در یه نقطه و متمرکز کردن اونا می دونست.
چطور تمرکز کنم؟
راحت ترین کاری که می تونید انجام بدید تهیه به تودو لیست TODO list» و نوشتن کارهاییه که باید انجام بدید. بااین کار در هر لحظه فقط به یه موضوع فکر می کنید ودرواقع ذهن رو از کارهای دیگه فارغ کردید.اوبونتو ۱۸.۰۴ یه تودولیست خیلی خوب داره ولی می تونید از doit.im هم استفاده کنید.

نه اینکه من همه ی اینایی رو که گفتم دقیق و درست انجام بدم هاااا ولی همیشه سعی کردم این نکته ها رو تو زندگیم مد نظر داشته باشم.و خب share جزئی از DNA منه :)

آپدیت :

خودم رو گوشی از Feedly استفاده می کنم و رو ابونتو از Quiterss

تست کارایی برنامه‌های تحت وب با Siege - قسمت دوم

تست کارایی برنامه‌های تحت وب با Siege - قسمت اول

چند نکته برای برنامه نویسان

برنامه‌هایی برای تمرین برنامه نویسی

مراحل قبل از ضبط-از تغییر سیستم عامل تا نصب چند برنامه دیگه

فوت و فن‌‌های مرورگر فایرفاکس

رو ,یه ,هم ,های ,تونید ,بدید ,می تونید ,کنید و ,استفاده کنید ,رو که ,انجام بدید

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

venoshonarf دانلود رایگان ایران authentic jerseys wholesale simorghyplus ♣ یه روز کوچولو ♣ rasamarthonar مطالب اینترنتی Derrick's blog fanosgrafik noorerasamv