فدورا ۳۳ با دسکتاپ دیپین نصب کردم ولی چنگی به دل نمی‌زد. دیپین خوشگله ولی کارایی لازم رو نداره. یه خوشگل به دردنخور! فدورا ۳۴ با دسکتاپ کی‌دی‌ای نصب کردم اول کاری انتخاب بین wayland و x11 برام جالب به نظر اومد ولی شروع کار با wayland همانا و خراب شدن اعصاب و روان همانا. معلومه که این دوست جدیدمون تازه وارده و به خوبی با فدورا مچ نشده نمی‌دونم ولی ترجیح دادم باز برگردم رو ایکس الون. ای وای! این همه برنامه از پیش نصب شده! فکر می‌کردم این نسخه‌ای که از فدورا دانلود کردم نسخه لایت یا همچین چیزی باشه که فقط کرنل و بعضی برنامه‌های خیلی مهم رو نصب داشته باشه ولی مثل اینکه اشتباه فکر می‌کردم. کلی برنامه از قبل رو سیستم نصب شدن که به درد من نمی‌خورن. راه چاره؟ یکی یکی همه رو حذف کردم );  چند تا برنامه به نظرم مفید اومدن که نگهشون داشتم مثلا Kamoso یا مجموعه LibreOffice. خب بریم برا نصب برنامه‌های مورد نیاز. Vim اولین برنامه‌ایه که هر جا می‌رم باید نصب کنم همه فلیورهای لینوکسی یه تکس ادیتور پیش‌فرض دارن به اسم Nano ولی راستش رو بخوای هیچ وقت نتونستم یادش بگیرم. یه جوریه!Tmux  می‌تونه قدم بعدی باشه.اه مثل اینکه فدورا سی‌وچهار به صورت پیش‌فرض تی‌ماکس رو داره. ای‌ول! نوبت می‌رسه به Zsh وبعد همCurl. کرل رو هم پیش‌فرض داره. براوو! یه دونه IDE یا تکس ادیتور هم می‌خوایم که مثل همیشه انتخابم VSCode . برنامه‌نویسا اکثر سروکارشون با مستندات و این چیزاست Zeal برا مرور مستندات خیلی خوبه و خیلی کار را بندازه. اینو هم همیشه نصب می‌کنم. آها! باید دیکشنری هم داشته باشیم دیگه، نه؟ به نظرم GoldenDict انتخاب خوبی باشه. ای داد! موقع معرفی و اسکن فایل‌های Glossary خود به خود کرش می‌کنه ); این‌و فعلا می‌گذاریم برا بعدا. یادم رفته بود که باید Telegram دسکتاپ و هم باید نصب کنم. برای ورود بارکد مارکد و ازین چیزا آورد که قبلا خبری ازشون نبوده ولی بدون مشکل اوکی شد. یه دونه App Launcher درست و حسابی هم می‌خوایم که دیگه کارمون درست بشه! فکر می‌کنم Ulauncher گزینه مناسبی باشه البته سه تا اکستنژن برا یولانچر نصب کردم یکی Terminal Runner برای اجرای دستورات ترمینال تو محیط لانچر دومی IP Analysis که راستش رو بخواین به دردم نمی‌خورد ولی تو صفحه اکستنژن‌های لانچر که می‌گشتم، به نظرم جالب اومد و نصبش کردم  وقتی بهش آدرس رو می‌دی آی‌پی و مشخصات سرور رو بهت می‌ده اگر هم آدرسی بهش ندی، آی‌پی که با اون به اینترنت وصل می‌شی رو بهت می‌ده. سومی هم Process Killer که باهاش میشه راحت و سرراست پراسس‌ها رو کیل کرد البته همین کارو میشه با System Activity (Ctrl+esc) انجام داد ولی دوست دارم با لانچر ور برم و برام همه کاره باشه. دیگه چی می‌خوایم؟ فدورا ۳۴ چند تا برنامه برای پخش آهنگ داره که خدایی به درد نمی‌خورنElisa، Dragon، Juk همه رو حذف کردم و VLC نصب کردم خلاص! Audacity و هم احتمالا برای ادیت صدای ضبط شده نیاز داشته باشیم راستش نمی‌دونم چجوری کار می‌کنه ولی ضرری نداره نصبش می‌کنم. یه کم باهاش ور می‌رم که ببینم چی‌به‌چیه. آخر سری هم باید برنامه اسکرین رکوردر درست و حسابی نصب کنیم. بزارید یه کم سرچ کنم . . . OBS-Studio، SimpleScreenRecorder، VokoScreenNG و برنامه‌هایی از این قماش. نمی‌دونم. اوبی‌اس خیلی پیشرفته به نظر می‌رسه. هم برای رکورد اسکرین استفاده می‌شه هم برای استریم. SSR طوری که اسمش برمیاد امکانات زیادی نداره و ووکواسکرین‌ان‌جی هم از ان‌جی(Next Generation) آخرش برمیاد که فورک یک پروژه دیگه باشه. بهتره ببینم اوبی‌اس چیه. یکی دو ساعت بعد… نه! اوبی‌اس به درد من‌ نمی‌خوره. خیلی پیچیده و گنگه حداقل به درد من‌ نمی‌خوره. آه و ناله از دست اوبی‌اس که شروع می‌شه،‌ داداش کوچیکه - که فن پروپاقرص ویندوزه - باز سروکلش پیدا می‌شه بهم می‌گه باز چی‌شده؟ گفتم که برنامه درست و حسابی و راحت برا ضبط اسکرین می‌خوام که صدا رو هم به خوبی ضبط کنه. بهم می‌گه ویندوز برنامه‌های خوبی برای ضبط اسکرین داره مثلا Camtasia یا ScreenRecorder و … چرا ویندوز نصب نمی‌کنی؟!(: نگاهی انداختم بهش و باز برگشتم سر کارم. باید برنامه‌ دیگه‌ای رو امتحان کنم. VokoScreenNG. برنامه خوبیه ولی یه کم ناپایداره ولی برنامه خوب و جمع‌وجوریه به جز اسکرین و صدا،‌ تصویر وبکم رو هم ضبط می‌کنه. البته شاید آخری مورد من نباشه. بعد از چند بار کرش ووکواسکرین‌ان‌جی تصمیم گرفتم SimpleScreenRecorder رو هم امتحان کنم.ای ول!ای وی! ای ول! این همون چیزیه که‌ می‌خواستم. Simple توی اسمش به خاطر سادگی کار با برنامه‌است نه امکانات کم برنامه! داداش کوچیکه بیا و ببین! برنامه‌های دیگه‌ای مثل Freeplane، Remarkable ، Kdenlive و هم باید احتمالا نصب کنم. برمی‌گردم.

نتیجه کار

آخر سری centos 7 و میزکار kde4 نصب کردم!

تست کارایی برنامه‌های تحت وب با Siege - قسمت دوم

تست کارایی برنامه‌های تحت وب با Siege - قسمت اول

چند نکته برای برنامه نویسان

برنامه‌هایی برای تمرین برنامه نویسی

مراحل قبل از ضبط-از تغییر سیستم عامل تا نصب چند برنامه دیگه

فوت و فن‌‌های مرورگر فایرفاکس

رو ,هم ,نصب ,ولی ,برنامه ,یه ,نصب کردم ,رو هم ,به درد ,به نظرم ,نصب کنم

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

♣ یه روز کوچولو ♣ مطالب اینترنتی antiall PC کاردانی به کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر shamimtgrafik دانستني‌هاي روز زندگی رویایی poyan1390